Premiérový teplárna Beach Cup doprovodila zábava pro 300 dětí

Plno zábavy pro více než tři stovky dětí, a také vítězství dvojice Petra Koudelková a David Juračka přinesl premiérový ročník Teplárna Beach Cup 2024. Odehrál se v sobotu v městském volnočasovém ČEZ Areálu Vltava a široké veřejnosti nabídl aktivní program na celý den.

Akci zahájil místopředseda představenstva městské teplárny Tomáš Kollarczyk a poté se už na všech kurtech rozběhl turnaj 20 smíšených dvojic v plážovém volejbalu. Na něm startovaly především českobudějovické týmy, ale dorazilo i 6 týmů z různých koutů republiky. Ti odehráli celkem 40 zápasů ve skupinách a v play off dalších 18, z nichž pak vzešla finálová čtveřice.

Vítězům ceny předával Václav Král, předseda představenstva teplárny.

Po poledni představil Robert Mifka, manažer VK Jihostroj, mistrovskou trofej, kterou po pětileté pauze letos mužstvo získalo v české extralize. Jedná se už o jedenáctý titul v historii klubu. Při tom ocenil, že turnaj uspořádala právě teplárna, dlouholetý partner a podporovatel českobudějovického volejbalu.

Souběžně se volnočasový areál plnil dětmi a mládeží, pro které organizátoři připravili pestrý doprovodný program plný sportování a soutěží v zóně, která je trvalou součástí městského areálu. Užít si den ale děti mohly i ve tvořivých dílničkách nebo využít skákací hrad.

Výsledky turnaje:

  1. Petra Koudelková a David Juračka
  2. Lucie Juračková a Jakub Pochop
  3. Nikola Vrchotová a Ondřej Piskáček