Atletický koridor se napojí na centrální teplo

středa, 11. září 2019

Nový běžecký atletický koridor vzniká při ZŠ Oskara Nedbala

Běžecký atletický koridor, který v areálu českobudějovické Základní školy Oskara Nedbala buduje město, bude stejně jako školu vytápět českobudějovická teplárna.

Teplárna zásobuje budovy základní školy tepelnou energií od jejich vzniku, po dokončení nového sportoviště se připojí další prostory.

K probíhající realizaci koridoru Miroslav Poláček, ředitel školy, říká: „Velké překvapení pro mne byly skutečné rozměry stavby, na papíře vše vypadá přece jenom jinak, škola získá nádherné prostory a stane se vlastně soběstačná s ohledem na sportovní zázemí.“

Prostor pro atlety je navržen jako jednolodní hala se čtyřmi běžeckými dráhami pro sprinty na 60 metrů, odděleným rozběhem a doskočištěm pro skok do dálky včetně trojskoku, a prostorem pro skok do výšky.

Součástí objektu jsou tři sklady sportovního nářadí, které vzniknou z přilehlých garáží, a také nové školní hřiště 45 krát 24 metrů. Určeno bude i pro volejbal, basketbal a házenou.

Investice za zhruba 27 milionů korun má být dokončena na podzim, takže teplárna ji začne vytápět už v nové topné sezoně.