1

ČESKOBUDĚJOVICKÁ TEPLÁRNA

pátek, 19. prosince 2014

Právě vyšla nová kniha Milana Bindera a Jana Schinka

ČESKOBUDĚJOVICKÁ TEPLÁRNA

Kniha vznikla k výročí 105 let existence elektrárny a následně teplárny v Českých Budějovicích, na Novohradské ulici. Je postavena na bohatém obrázkovém archivu autora M. Bindera, který získal především od bývalých zaměstnanců teplárny, dále ze Státního okresního archivu České Budějovice. Přináší doposud patrně nejrozsáhlejší kroniku od vzniku první elektrárny v našem krajském městě až po současnost.

Kniha prezentuje jak úplné začátky tehdejší elektrárny spolu se sousední vozovnou tramvají, tak novodobou historii dnes již Teplárny České Budějovice a.s., největšího dodavatele tepla v jižních Čechách.

Publikace je plná zajímavostí, techniky, jsou zde zachyceny i příběhy ze života lidí všech profesí, kteří teplárenství zasvětili život.

Za nejdůležitější přínos publikace lze považovat právě způsob, jakým kniha vznikala. Rozhovory s pamětníky, kteří oživili své vzpomínky a autorům poskytli skutečné příběhy na pozadí historických i politických událostí, v kontextu s postřehy z běžného života v dobách dávno minulých.

V závěru je věnován i prostor současnosti Teplárny ČB, kde jsou zachyceny novodobé milníky a vize společnosti do budoucna, díky nimž je možné realizovat cíle vedení společnosti a všech zaměstnanců. Totiž zajistit ekologickou výrobu tepla a elektrické energie, jejich konkurenceschopnost a spolehlivou dodávku všem zákazníkům. A především díky fotodokumentaci pořízené z výšky – z letadla i z komínu je vyprávění o to poutavější.

Autogramiáda knihy je plánována v knihkupectví Beseda 20.1.2015 v 16 hod.

Za Teplárnu České Budějovice

Bohdana Kollerová – Referent vnitřní a vnější komunikace a marketingu