Den otevřených dveří v teplárně. Jaký bude letošní 5. ročník?

úterý, 13. září 2016

1. října 2016 nabídne teplárna program pro celou rodinu

V sobotu 1. října budou mít zájemci opět možnost podívat se, jak to v teplárně chodí. Letos už popáté. Věříme, že i tentokrát bude o Den otevřených dveří velký zájem. Rezervace prohlídek je možné na webu teplárny provádět až do 30. 9. 2016. Zájemcům o prohlídku bez rezervace vybereme na místě nejbližší možný čas.

Seznámit se s výrobou tepelné a elektrické energie, odsířením a dalšími službami přichází každoročně stovky lidí. Kromě skupinových prohlídek výroby čeká na návštěvníky bohatý kulturní program s cílem nabídnout příjemně strávený čas pro celou rodinu. Přijet mohou všichni již tradičně parním vlakem z hlavního nádraží podle jízdního řádu.

Moderování akce se ujme Kamil Dráb, k poslechu zahrají kapely Hudební Kroužek a Jiří Schelinger Memory Band. Děti získají odměny na našem malém dopravním hřišti, v řemeslných dílničkách se naučí vyrábět z pedigu, hlíny nebo drátků. Nebude chybět ani skákací hrad, další zábavné atrakce, zmrzlina a balónky. Program doplní ukázky dovedností hasičů, policistů a záchranářů.

Letošní novinkou je možnost zaparkovat auta přímo v areálu teplárny, parkoviště má vjezd z Novohradské ulice. O pohodlí návštěvníků se postaráme v prostorných stanech, občerstvení je zajištěno.

Začátek října slibuje hezké počasí, těšíme se na vás!