Den otevřených dveří v teplárně se opět vydařil

sobota, 16. září 2017

I přes chladné a deštivé počasí přišlo na prohlídku výroby a doprovodný program ve venkovních prostorách areálu kolem 4 000 lidí, stejně jako v loňském roce, kdy jsme se ovšem mohli těšit z téměř letního dne. Skupinové prohlídky startovaly v 9:30 hodin a pro velký zájem byly dopolední půlhodinové intervaly zkráceny na čtvrthodinové, aby se dostalo na všechny, kdo chtěli vidět na vlastní oči, jak se tepelná energie vyrábí a distribuuje.

Rezervační systém vstupenek na exkurze fungoval na webu teplárny měsíc před akcí, ale většina návštěvníků přišla spontánně.

Zábavná část dopoledne patřila rockové produkci Kamila Drába a ukázkám bojových umění a jumpingu členů Fight Clubu. Čas přes poledne vyplnila kapela Rokeři, v odpolední části pak Trio Traktůrek. Děti po celý den tvořily ve výtvarném ateliéru, jezdily lanovou dráhu, soutěžily, a pokud to dovolilo počasí, užily si i skákací hrady. Pro zájemce byly kromě prohlídek výroby připraveny v různých částech vnějšího areálu zajímavé prezentace partnerů akce. Společnost E.ON představila elektromobil Tesla, k vidění byly ukázky z práce městské policie, hasičů i Českého červeného kříže, zástupců BESIP, Zoo Hluboká nebo sokolníka Radka Staňka.

Během dne jezdil mezi teplárnou a lokomotivním depem na českobudějovickém železničním nádraží historický parní vlak z padesátých let s lokomotivou Štokr, která byla v teplárně poprvé a byla velkým lákadlem pro všechny věkové kategorie návštěvníků. V depu čekal cestující další program, tentokrát spojený se Dnem otevřených dveří ČD Cargo.

6. ročník této již tradiční akce je za námi a zájemci viděli nejen jak tepelná energie vzniká, ale co s ní všechno souvisí.