1

K jednáním o horkovodu z JE Temelín do Českých Budějovic

České Budějovice, 11. ledna 2012

Obchodní jednání s energetickou společností ČEZ, která je majitelem JE Temelín, o realizaci „Teplovodního přivaděče pro město České Budějovice“ probíhají a do doby, než budou uzavřena, je společnost Teplárna České Budějovice nebude komentovat. Podle usnesení valné hromady Teplárny ČB, kde je teplovodní přivaděč součástí koncepce podnikatelské činnosti, by rozhodnutí o dodávce tepla z JE Temelín mělo padnout nejpozději do června 2012.

Obecně lze uvést, že jednání mezi Teplárnou ČB a ČEZ by měla potvrdit, že tento zamýšlený projekt je životaschopný nejen technickým řešením, ale především ekonomicky. A to zejména s minimálním negativním dopadem do výsledné ceny tepla pro konečné odběratele a ochranou investic a stávajícího majetku akcionářů Teplárny ČB.

Projekt teplovodního přivaděče z JE Temelín do Českých Budějovic je zařazen do zásad územního rozvoje Jihočeského kraje a ČEZ připravuje dokumentaci pro územní rozhodnutí. Pokud by šlo vše dobře, z vyjádření představitelů ČEZ plyne, že stavba by mohla začít v roce 2013. Teplo z jádra by pak do části Českých Budějovic přišlo zřejmě v roce 2015.

Ze schválené koncepce podnikatelské činnosti Teplárny ČB také plyne, že do prosince 2012 se má rozšířit současná horkovodní soustava i na Pražské předměstí.