Městská teplárna se řadí mezi nejstabilnější firmy v Česku

ČESKÉ BUDĚJOVICE, 21. června 2018

Obhajobou nejvyššího ratingového hodnocení Czech Stability Award na stupni AAA (Excelent) za rok 2018 potvrdila akciová společnost Teplárna České Budějovice pozici velmi stabilní energetické firmy. Tento nejvyšší rating v Česku vlastní jen 0,2 procenta podniků, tedy pouze zhruba každý pětistý. Je důkazem jejich nadstandardní ekonomické kondice, solventnosti a spolehlivosti.

„V Česku jde o nejnáročnější rating, jehož výsledky jsou nezpochybnitelné. O to víc nás pak jeho opakované získání těší. Nezávislý pohled na finanční i nefinanční bonitu firmy, kapitálovou stabilitu a strukturu je v tržním prostředí velmi důležitý. Stejně jako její celková důvěryhodnost. Našim klientům a obchodním partnerům například říká, že jednají s prověřenou společností nejvyšších kvalit,“ uvedl Tomáš Kollarczyk, místopředseda představenstva teplárny.

Podle Jiřího Skopového, generálního ředitele Bisnode, má ratingové hodnocení v tržní ekonomice pevné místo. „Průzkumy jednoznačně potvrzují, že podniky z korporátních ocenění – certifikátů získávají řadu výhod, které v konečném důsledku zvyšují jejich výkonnost. Ocenění v oblasti podnikání jsou skvělým nástrojem pro směřování firem a udržení talentů,“ říká šéf analytické společnosti.

Její model vyhodnocuje pravděpodobnost úpadku hodnocené firmy v následujících dvanácti měsících a je skutečně důkladný. Využívá desítky dat, rozdělených do pěti modulů: demografie, finance, negativa, trade a vazby.

Zatímco třeba demografický modul zahrnuje obor činnosti, stáří podniku, strukturu orgánů či právní formu, „negativa“ operují s veličinami jako jsou exekuce a dluhy, vymáhané pohledávky, spolehlivost plateb DPH nebo zjištěná negativní fakta v médiích. Modul „trade“ se zase zabývá platební morálkou, stabilitou v placení závazků a porovnáním s odvětvím. Modul „vazby“ pak obsahuje informace o mateřských subjektech a statutárních orgánech a jejich propojení na další firmy, zejména ty v insolvenci či likvidaci.

Jediným akcionářem společnosti Teplárna České Budějovice, a.s. je se 100 % akcií město České Budějovice.