1

Ministerstvo průmyslu a obchodu ocenilo projekt českobudějovické teplárny

čtvrtek, 29. listopadu 2018

Cenu převzal 28. listopadu v Praze předseda představenstva Václav Král

Ministerstvo průmyslu a obchodu ocenilo projekt Teplárny České Budějovice, řešící dodávky tepla pro Jihočeskou univerzitu a Akademii věd. Realizace moderních dodávek energie v soutěži Podnikatelský projekt roku 2018 získalo 3. místo v kategorii Energie pro konkurenceschopnost.

„Jsme rádi, že se lokálnímu projektu, který přináší efekt nejen našim zákazníkům, ale i všem obyvatelům města, dostalo uznání i na republikové úrovni. Efektivnější řízení provozu a distribuce tepla umožňuje ještě lepší využití primárních paliv a tedy i zmenšení množství emisí. Je to motivace k další práci,“ říká Václav Král, předseda představenstva teplárny.

Součástí akce byla optimalizace trasy přivaděče a náhrada parovodního potrubí za horkovodní, což snížilo tepelné ztráty v oblasti o 78 procent. Stejnou modernizací prošly i tři výměníkové stanice, včetně jejich zapojení na datové řídící komunikační kabely, sloužící k jejich monitorování a dálkovému řízení z dispečinku teplárny. Díky těmto úsporám ušetří klienti i teplárna. Ta díky tomu za rok spálí zhruba o 180 tun uhlí méně.

Záštitu nad soutěží udělila Marta Nováková, ministryně průmyslu a obchodu. Soutěž oceňuje nejlepší investorské projekty českých podnikatelů, spolufinancované z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, které byly realizovány v předešlém roce.

Tisková zpráva:

Ministerstvo průmyslu ocenilo projekt českobudějovické teplárny

Video k projektu:

https://vimeo.com/302670555