1

Počet domácností napojených na dálkové teplo z teplárny roste

úterý, 21. ledna 2020

V loňském roce bylo připojeno dalších 112 bytů.

Zvyšování počtu zákazníků v oblasti bydlení je závislé zejména na nové výstavbě na území města. Je-li v dosahu teplárenská distribuční síť, jde o jednoznačnou výhodu zákazníka, který napojením na CZT nezískává jen tepelnou energii, ale i komplexní servis a služby v ceně s nulovými dodatečnými náklady na údržbu či revize.

„Zájem investorů o centrální zásobování teplem, tedy systém CZT, potvrzuje jeho dlouhodobou výhodnost, jak ekonomickou, tak ekologickou,“ říká Tomáš Kollarczyk, místopředseda představenstva Teplárny České Budějovice. A upřesňuje, že jen za posledních dvanáct měsíců, tedy od ledna 2019, přibylo 112 vytápěných domácností.

Právě developerské projekty, které se v katastru města chystají, by mohly časem přispět k pokoření magické hranice 30 tisíc bytů, napojených na českobudějovickou teplárenskou síť.

Developery a investory k využívání dálkového vytápění vede v první fázi především cena tepla. Není to však jediný důvod. Mezi parametry posuzování patří i výše uvedený servis nebo fakt, že systém CZT je velmi ekologický, oproti malým domovním kotelnám podléhá velmi přísným kontrolám úřadů, a pomáhá tak zlepšovat čistotu ovzduší ve městě.

Více v tiskové zprávě:

V Českých Budějovicích roste počet domácností napojených na dálkové teplo z teplárny. Za poslední rok jich přibylo 112