Teplárna dnes ukončila topnou sezónu

TISKOVÁ ZPRÁVA

ČESKÉ BUDĚJOVICE, 7. červen 2013

Po 257 dnech dnes akciová společnost Teplárna České Budějovice ukončila topnou sezónu, která začala loni 21. září. Její délku prodloužil chladný závěr května a počátek června, poznamenaný navíc v posledních dnech povodněmi.
„Průměrná denní teplota venkovního vzduchu už vystoupila v posledních dvou dnech nad 13 °C a předpověď počasí neočekává pokles ani pro následující den. A podle ministerské vyhlášky o vytápění bytů a nebytových prostor v bytových a nebytových budovách tak lze topnou sezonu ukončit,“ říká Martin Žahourek, místopředseda představenstva teplárny.
„Provozně jsme ji zvládli velmi dobře, včetně mimořádné situace posledních dnů, kdy jsme řešili zatopení parovodu a celý teplárenský systém, se v části města musel na nezbytnou dobu odpojit,“ dodává.

Nyní se teplárna připravuje na pravidelnou údržbu zdrojové části a opravy své teplárenské sítě včetně plánovaných generálních oprav.

***
Začátek a konec otopného období stanovuje vyhláška Ministerstva průmyslu a obchodu č. 194/2007 Sb. Podle ní otopné období začíná 1. září a končí 31. května, nebo pokud teplota vystoupí nad 13°C ve dvou po sobě jdoucích dnech. Průměrná denní teplota venkovního vzduchu se vypočítá ze součtu teplot v 7, 14 a dvakrát v 21 hodin. Údaje o vývoji venkovních teplot přebírá Teplárna, a. s. České Budějovice od Českého hydrometeorologického ústavu.