1

Teplárna připojila loni nejvíc nových zákazníků od roku 2013

ČESKÉ BUDĚJOVICE, 13. března 2019

Dálkové vytápění z centrálního zdroje neztrácí v Českých Budějovicích nic ze své atraktivity. V roce 2018 zde městská teplárna připojila nové zákazníky s odběrem 27 010 GJ tepla. To je nejvíc od roku 2013, kdy získala 22 855 GJ nových odběrů. Současně jde o druhý nejlepší výsledek od roku 2008. Mezi novými klienty jsou především bytové domy nebo obchodní a administrativní budovy ale i třeba nový pavilon psychiatrie Nemocnice České Budějovice.

„Investoři vždy hledají nejvýhodnější možnosti, jak své budovy vytápět. Velmi nás těší, že nakonec volí spolupráci s teplárnou, jak potvrzují nová připojení. Stabilní a udržitelná cena, která je základem naší dlouhodobé strategie, potvrzuje, že jdeme správným směrem.“ říká Tomáš Kollarczyk, místopředseda představenstva teplárny, jejímž jediným akcionářem je město České Budějovice.

Za stejně důležité přitom pokládá i komplexní dodávky a servis, zahrnující starost o pravidelné revize, kontroly, opravy nebo obsluhu. O to se zákazník napojený na distribuční soustavu nemusí starat, neboť tyto služby zajišťuje teplárna.

„Pokud je to technicky možné a ekonomicky schůdné, připojujeme i místa, do nichž zatím teplárenské přípojky nevedly. Chceme, aby ekologické centrální vytápění využívalo co nejvíc domácností i podnikatelů, protože potom má naše energetická služba s komplexním zákaznickým nonstop servisem daleko vyšší efektivitu,“ dodal Tomáš Kollarczyk. Cestou k vysoké efektivitě je také diverzifikace palivových zdrojů a modernizace rozvodné sítě, snižující provozní ztráty.

Městská firma zásobuje teplem 28 840 bytů, o 414 bytů víc než loni, a provozuje 23 km horkovodů, 97 km parovodů a 44 km teplovodů.

Jediným akcionářem společnosti Teplárna České Budějovice, a.s. je se 100 % akcií město České Budějovice.