1

Tropické léto je pryč, už se opět topí. Novinkou je posílení obchodu technikem zákaznických služeb

ČESKÉ BUDĚJOVICE, 10. září 2015

Nová topná sezona v Českých Budějovicích už odstartovala. Letos její začátek připadl na 9. září. „O jejím zahájení rozhoduje počasí. Klesne-li průměrná denní teplota dva dny po sobě pod 13 stupňů Celsia a neočekává se, že další den se nad tuto hranici zvýší, pak se začíná topit. Vedra sice máme ještě v živé paměti, ale ministerská vyhláška hovoří jasně,“ říká Zdeněk Zuntych, mluvčí Teplárny České Budějovice. Týž den proto zahájily topnou sezonu i v dalších velkých českých městech. Chladné září přišlo dříve než v minulých letech. V jihočeské metropoli se loni začalo topit 24. září, předloni 14. září a v roce 2012 pak 21. září. Letošní počasí potvrdilo, že je skutečně vrtkavé a teplotně rozkolísané.

Teplárna do topné sezony vstoupila i s novou službou, která zákazníkům umožní snadnější přístup k technickému posouzení připojení na rozvody centrálního tepla. „Chceme, aby s tím měli noví klienti co nejméně starostí. Proto se součástí obchodního úseku stal technik zákaznických služeb. Ten je samozřejmě k dispozici i těm současným při řešení technických záležitostí,“ doplnil mluvčí. Další novinky z oblasti technické podpory zákazníkům pak teplárna připravuje. „Troufnu si říct, že jde o velmi zajímavé technické novinky a zákazníci se mají určitě na co těšit,“ dodal.

Půjde o další z opatření na zlepšení služeb zákazníkům, která se průběžně přijímají. Firma přitom vychází také z výsledků rozsáhlého průzkumu (z roku 2013), v němž zjišťovala spokojenost se službami a požadavky zákazníků. Ti ji hodnotili jako ve škole s celkovou známkou 1,74. Podle služeb se průměrné známky pohybovaly od 1,45 do 1,89 a lidé oceňovali spolehlivost a kvalitu dodávek i ochotu zaměstnanců.

Letošní topná sezona bude navíc z technologického úhlu pohledu zajímavá zkušebním provozem dokončovaného zařízení na čištění spalin, tedy odsířením a denitrifikací. Jeho zahájení se očekává v polovině listopadu.

Majoritním akcionářem společnosti Teplárna České Budějovice, a.s. je s 99,55 % akcií město České Budějovice.