image_pdfimage_print

Dálkové teplo vytopí váš objekt čistě a bez starostí

Nulové emise, pořádek a čistý vzduch

Žádné spaliny z místních kotlů, zápach a nepořádek z lokálních nekontrolovaných topenišť. 120 metrů vysoký komín má prakticky nulový imisní efekt. Teplárna podléhá přísným standardům a kritériím určených národní i evropskou legislativou, emise vypouštěné z komínu jsou pod neustálou kontrolou.

Přípojení je snadné

Dálkové teplo může vytápět firmy, byty, domy. Bez starostí s vlastní objektovou kotelnou, její údržbou, nákupem topného média, revizemi. Tyto starosti přebírá teplárna a připojí každý objekt, kde je to technicky možné. Teplárna zásobuje tisíce domácností a firem. Díky tomu nemají České Budějovice navíc tisíce domovních kotelen, na kvalitě ovzduší ve městě je to znát.

Bezpečnost a spolehlivost

Dálkové teplo je bezpečné. V objektu s ním nehrozí výbuch, otrava oxidem uhličitým, zásah elektřinou ani riziko požáru. Systém zaručuje dodávky tepla a teplé vody kdykoliv, tedy i v extrémních mrazech či denních odběrových špičkách, záložní zdroje jsou samozřejmostí.

Modernizace

Průběžná modernizace výrobních zařízení i distribučních sítí zvyšuje spolehlivost dodávek, snižuje distribuční ztráty a zkracuje čas, potřebný k údržbě.